Ako vidíme - diletantmi navrhnuté ulice - Lúčna a Poľná / zostanú bez chodníkov ?!

Každý robí svoj primitívny ochoz ako uzná podľa svojho gusta a basta kuťa...

/ je Oktober 2019/

Sú nebezpečne úzke vozovky ale aj chodníky - rozmerali a navrhli prominetní architekti buľo Jojo, Paľo a vtadajší majiteľ pozemkov ?. Takéto rozmery nenajdete v okolitých dedinách v nových osídliach. O estetickom vhľade vôbec nehovoriac - porovnajte ak pôjdete z nákupov v COOP JEDNOTE Kaplná. Tam bolo miesta aj na široké chodníky aj vozovku a ešte esteticky naprojektované ....Toto zostane ako pomník / pamätná tabuľa na HZDS,Smerácku a komunistickú politickú myseľ rodákov-hlupákov, ktorí sa poriadne nahrabali ako hovorí Brigándník ....

 

 

Hurrá - chodník dosahuje až po poštu (rozpadávajúcu sa poštu) / je máj 2018/.

Presne ako D1 na "blizký vychód" - 70 ročné budovateľské úsilie ... a pritom Slovensko je vraj bohatá svetová automobilová veľmoc - stačí preložiť do jasnej reči - krajina zacvičených inak nepoužiteľných na výrobnom páse.

 

Chodníky pre občanov ? Čo to je ? / napísané v roku 2010/.

No jednoducho najdôležitejší pozemný objekt, tam, kde žijú ľudia.

Skúste prejsť pešo napríklad na poštový úrad tak, aby ste nešli po hlavnej ceste a neriskovali svoj život. S kočíkom je to ešte nebezpežnejšie a adrenalínovejšie.

Ani bicyklom to popri domoch nedokážete, len snáď terénnou motorkou na desiatky prekážkových skokov.

Už viac než 60 rokov (t.j. od roku 1948) v tejto dedine nekoordinuje nikto,(za to platený a zodpovedný samozrejme), terenné úpravy pred domami, tak aby vyhovovali pre pešie chodníky. Ak sa aj postaví chodník, tak na protilahlú stranu frekventovanej cesty / napr.pri futbalovom ihrisku / . Pritom medzi plotom majiteľov nehnuteľností a dopravnou cestou je na to dostatočný priestor. Dúfajme, že si kompetentní nedajú námahu a nezmerajú dĺžku chýbajúcich chodníkov a nasledne nevybudujú chodník adekvátnej dĺžky napríklad v poli od Poľnej ulice smerom na Trnavu. Tam totiž ten kilometrík je, a niesú tam žiadne prekážky - hotovo.

Nielen popri Hlavnej ulici ale ani Záhradnej, Športovej, Proletárskej, Potočnej, ani novej Lúčnej a Poľnej niesú a ani nebudú chodníky.

Ako je to možné, že nikto neprišiel na to po celé generácie (už 65 rokov) - že treba  chodiť aj pešo, či už starým alebo mladým obyvateťom.

Pred zavládnutím totalitných komunistických aparátnikov (r.1948) sa chodilo určite oveľa kvalitnejšie a bezpečnejšie po celej dedine, pretože gazdiné si po daždi, zime upravili bezbarierovo a do hladka napr. metlou.

 

Novinky

Chudobné obce Slovenska.

13.01.2012 10:26
Chudobná samospráva. Bohatý starosta !       Aj tak sa  dá charakterizovať súčasné Slovensko. Samosprávy sa sťažujú na nedostatok finančných prostriedkov  a pritom má málokto také platy ako...

Nieje neznámou, že, čo je pekné je aj dobré. Pekný vzhľad, farebný súľad s okolím a funkčnosť sú aspekty, ktoré vedú dizajnérov, návrhárov a užívateľov k vytváraniu kvalitnejšieho životného prostredia a štýlu. V príjemnom priestore sa aj ľudia správajú podstatne slušnejšie a ohľaduplnejšie ako v neusporiadanom a neestetickom prostredí. V našej dedine chýba niekoľko, veľmi dôležitých prvkov estetického a funkčného charakteru o ktorých sa porozprávame v nasledujúcich článkoch. Na všetko nie je treba státisíce eur, ale odborní, šikovní ľudia, remeselníci z pomedzi obyvateľov, a to tu v Čataji možno aj máme. Len treba vidieť svet s iskrou v oku pre budúcnosť a zahodiť myšlienku - načo , aj tak to pokazia, aj tak ti neprídu pomôcť, a ak tak len raz a potom veď niesú peniaze ...

Čo chýba v našej dedine

Pekné, príjemné lávky ponad Vištucký potok

09.03.2011 10:15
Pôvodný most - desiatky rokov ošarpané provizórium. Alternatíva s dreveným zábradlím. ......

Chodníky pre peších

19.02.2011 18:30
Zväčšiť foto - Kliknutím pravým tlačítkom myši / zobraziť obrázok.    

Oslovujúce, dekoračné kvetinové stojany.

09.02.2011 13:53
Príjemné oslovenie s kvetináčom do každej uličky.

Antukový tenisový kurt

22.01.2011 10:53
Tenisový dvorec v kúte futbalového ihriska.

Prechádzkový, kondičný chodník v okolí potoka

19.01.2011 10:30